فرمانده سپاه عاشورا از اجرا و افتتاح ۲ هزار و ۹۶۹ پروژه محرومیت‌زدایی در استان توسط بسیج و سپاه خبر داد.

اجرای ۲۹۶۹ پروژه محرومیت‌زدایی توسط سپاه و بسیجیان آذربایجان‌شرقی

سردار عابدین خرّم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: در سه سال گذشته ۲ هزار و ۹۶۹ طرح محرومیت‌زدایی با اعتبار ۱۸۰ میلیارد ریال در مناطق محروم استان استان آذربایجان‌شرقی اجرا و افتتاح شده است.

وی افزود: یک‌هزار و ۶۳۸ مسکن برای نیازمندان در مناطق محروم و تحت پوشش کمیته امداد و ۱۲۷ خانه بهداشت در روستاها احداث شده است.

فرمانده سپاه عاشورا در ادامه سخنان خود گفت:  به ۱۱۹ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان آبرسانی شده است.

خرم همچنین از احداث ۳۵ فضای ورزشی، ۳۳۸ کتابخانه، برق، خانه عالم و راه روستایی خبر داد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: علاوه بر این پروژه‌ها ۲۶۱ پروژه عمرانی اعم از راه روستایی بین مزارع و راه روستایی و آسفالت در حوزه محرومیت‌زدایی توسط بسیجیان و سپاهیان در استان آذربایجان‌شرقی احداث و افتتاح شده است.

 خرّم تصریح کرد: پروژه‌های محرومیت‌زدایی در آذربایجان‌شرقی توسط یک‌هزار و ۷۲۸ گروه جهادی توسط دانشجویان و نیروهای متخصص بسیجی انجام شده است.

فرمانده سپاه عاشورا اذعان داشت: پروژه‌های محرومیت‌زدایی علاوه‌بر طرح‌های است که قرارگاه خاتم‌الانبیا از جمله قطار شهری تبریز، بزرگراه مراغه- هشترود، انتقال آب زرینه‌رود به تبریز و پارک بزرگ تبریز و …. انجام می‌شود.

خرم، توجه جدی به مباحث فرهنگی و هجمه شدید دشمن در این خصوص را یادآور شد و گفت: امروز دشمن از این رهگذر به‌خصوص در فضای مجازی به‌دنبال ناامید کردن مردم، جوانان و ایجاد نارضایتی در بین آنهاست تا بتوانند جنگ فرهنگی، رسانه‌ای خود را اجرا کنند.

فرمانده سپاه آذربایجان‌شرقی منویات رهبر فرزانه انقلاب را در مباحث مختلف چراغ راه عنوان و بیان داشت: معظم‌له در تمام بیانات خود مسیر حرکت را ترسیم و با تحلیل‌های خود از وقایع و جریان‌های مختلف آنچه را که باید بدانیم را بیان می‌کنند بنابراین بسیجیان باید سخنان ایشان را قطب‌نمای حرکت خود قرار دهند.
 

مسوولان باید به نوکری مردم افتخار کنند

وی به حضور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب اشاره کرد و ابراز کرد: مسوولان باید نوکری شما مردم را بکنند و به این نوکری افتخار کنند. مسوولان باید برای حل مشکلات مردم سر از پا نشناسند و همانگونه که شهدا با تمام وجود مجاهدت کردند، ایشان نیز باید با تمام وجود برای حل مشکلات اقتصادی مجاهدت کنند.

فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه به فکر مردم محروم هستیم، افزود: یاد گرفته‌ایم برای ملت بدون منت خدمت کنیم و در این راه، منت آنها را بکشیم زیرا آنها در چشم‌های ما جای دارند، ما بدون ملت زنده نمی‌مانیم و تا آخرین نفس مقابل دشمن ایستاده‌ایم و مردم را مقابل دشمن تنها نمی‌گذاریم همچنان که ملت ما مسوولان را برابر دشمن تنها نگذاشتند.
 

بسیج مقابله با فساد را جدی دنبال می‌کند

وی افزود: جنبش نرم‌افزاری، محرومیت‌زدایی و مقابله با تهدیدات سیاسی و فتنه‌های پیش‌رو، در اولویت بسیج قرار دارد. بسیج مقابله با فساد را به صورت جدی دنبال خواهد کرد، قاموس ملت ایران باید از ناپاکی‌ها مبرا باشد.

فرمانده سپاه عاشورا اضافه کرد: مردم رکن اصلی انقلاب هستند، چرا که با وجود تمام سختی‌ها در مقابل دشمن ایستادگی کردند و شایسته بهترین‌ها هستند، از این‌رو باید در راستای تامین نیازها و رفع مشکلاتشان گام‌های موثری برداشت.

اشتراک این خبر در :