مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: این اداره کل نقشی در قطع و وصل یارانه‌ها ندارد و یارانه افراد مستقیم از طرف مرکز قطع می‌شود.

به گزارش سهند به نقل از ایرنا، پرویز پناهی روز دوشنبه در گفت و گویی اظهارداشت: سهمیه استان آذربایجان شرقی از ۲۰۰ هزار خانواری که در این مرحله به عنوان دهک‌های درآمدی بالا شناسایی شده‌اند، حدود ۸ هزار و ۳۰۰ سرپرست خانوار بود که یارانه این افراد قطع شده است.

وی ادامه داد: افرادی که یارانه آنها قطع شده است،  برای اعتراض در این زمینه باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند و فرمی را پر کنند تا در صورت رضایت، تمامی دارایی‌های آن‌ها توسط دولت رصد شود.

 پناهی گفت: افرادی که از آن دسته از دهک‌هایی هستند که به اشتباه یارانه شان قطع شده است و یا فکر می کنند باید در رابطه با قطع یارانه آنها تجدید نظر شود، با شماره تلفن گویای سازمان هدفمندی یارانه‌ها تماس گرفته و از این طریق راهنمایی دریافت کنند که به کجا مراجعه کرده و چه اقداماتی انجام دهند.

براساس این گزارش، یارانه نقدی در چارچوب قانون هدفمندی یارانه‌ها از آذر ۱۳۸۹ به مشمولان مربوطه پرداخت می‌شود و تا کنون ۱۰۴ مرحله به حساب سرپرست خانوار واریز شده است.

براساس قانون اساسی یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی تا پایان امسالحذف می‌شود.  

اشتراک این خبر در :