رئیس هیات گلف استان گفت: مسابقات مینی گلف بزرگسالان کشور در دو بخش مردان و زنان با حضور ۱۷ استان از ۱۹ تا ۲۳ مهر در سایت گلف پارک بزرگ تبریز برگزار خواهد شد.

به گزارش سهند، عبدالله تقی پور رئیس هیات گلف آذربایجان شرقی در نشست خبری مسابقات مینی گلف قهرمانی کشور که به میزبانی تبریز برگزار خواهد شد اظهار داشت:  مسابقات مینی گلف بزرگسالان کشور در دو بخش مردان و زنان با حضور ۱۷ استان از ۱۹ تا ۲۳ مهر در سایت گلف پارک بزرگ تبریز برگزار خواهد شد که این رقابت ها به منزله انتخابی تیم ملی نیز خواهد بود.

وی افزود: ورزش گلف به عنوان یک ورزش جوان شناسایی می شود و از سال ۷۲ فعالیت این رشته ورزشی آغاز شده است که در آذربایجان شرقی هیات گلف ده سال است که تاسیس شده و فعال است.

رئیس هیات گلف استان گفت: رشته ورزشی گلف به عنوان ورزش خانواده باید معرفی شود و در بین خانواده های ایرانی و تبریزی ترویج داده شود که یکی از اصلی ترین برنامه های هیات در این خصوص است.

وی تصریح کرد: یکی از مهم ترین شاخصه های رشته ورزشی گلف نبود رقابت رو در رو است که  نشان از سالم بودن این رشته ورزشی به حساب می آید.

تقی پور از نبود امکانات این رشته ورزشی در کشور انتقاد کرده و گفت: ایران زمین گلف استاندارد ندارد و یکی از ضعف های این رشته برای کشور است که در این خصوص با همکاری شهرداری تبریز اولین زمین مینی گلف استاندارد کشور در پارک ائل گلی تبریز تاسیس شده است که توانایی برگزاری مسابقات جهانی را دارد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود ورزشکاران مستعد، آذربایجان شرقی قطب مینی گلف کشور است و با امکانات موجود می توانیم میزبان مسابقات جهانی و کشوری در سطح های بسیار بالا باشیم.

رئیس هیات گلف استان گفت: با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و شهرداری تبریز ۹ زمین گلف استاندارد در مجموعه ورزشی یادگار امام برنامه ریزی شده است تا به بهره برداری برسد که با وجود تاسیس این زمین های گلف پتانسیل رشته ورزشی گلف بیش از پیش خواهد شد.

انتهای پیام/

اشتراک این خبر در :