مسوول روابط عمومی هواشناسی آذربایجان‌شرقی از بارش برف، کاهش محسوس دما و وزش باد گاهی شدید از اوایل شنبه ۱۹ بهمن‌ماه در استان خبر داد.

بارش برف و  کاهش محسوس دما در راه آذربایجان

افشین ابراهیمی با اشاره به آخرین وضعیت جوی استان اظهار کرد: شرایط ناپایدار جوی از اوایل روز شنبه ۱۹ تا روز دوشنبه ۲۱ بهمن‌ماه، کلیه نواحی به‌ویژه نواحی جنوبی و کوهستانی استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی با اشاره به بارش برف و کولاک برف و مه افزود: مه‌گرفتگی و کاهش دید، لغزندگی، یخبندان و اختلال تردد در معابر شهری و جاده‌های مواصلاتی مخصوصا جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها دور از انتظار نیست و توصیه می‌شود از سفرهای غیرضروری اجتناب و ضمن رعایت نکات ایمنی، تجهیز خودروها به تجهیزات زمستانی اقدام گردد.

مسوول روابط عمومی ادامه داد: با توجه به اینکه وزش باد گاهی شدید (تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت) پیش‌بینی شده است، توصیه می‌شود تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خطرات ناشی از وزش باد، سقوط اشیا و شکستن درختان صورت پذیرد.

وی با اشاره به کاهش دما متذکر شد: دما به‌صورت محسوس (۵-۱۰) درجه سلسیوس کاهش خواهد یافت و توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه در خصوص مدیریت حامل‌های انرژی انجام گیرد.

مسوول روابط عمومی هواشناسی استان تاکید کرد: به هم استانی‌های عزیز توصیه می‌شود جهت جلوگیری از خسارات احتمالی، اقدامات لازم را به عمل آورند.

اشتراک این خبر در :