مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی بر ضرورت پرهیز از خرافه گرایی توسط هیئات حسینی در ایام محرم تاکید کرد و گفت: برپاکردن سفره عقد حضرت قاسم(ع) بدعت است.

به گزارش آوای سهند به نقل از مهر، حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی گفت: بر پا کردن سفره عقد حضرت قاسم(ع) توسط برخی از هیئات مذهبی یک بدعت مذهبی و خرافه گویی است که متاسفانه علی رغم تاکید بر ترک این مسئله از سوی این اداره کل، شاهد اجرای آن طی شب گذشته توسط برخی هیئات بودیم.

وی افزود: به فرموده شهید مطهری که با اتکا به منابع موثق شیعی است در روز عاشورا هیچ مراسم عروسی ای از طرف امام حسین(ع) برای حضرت قاسم(ع) بر پا نشده و در میان معرکه خون و شهادت برگزاری مراسم عروسی با توجه به ضیق وقت و تنگی معرکه بر اهل بیت اباعبدالله(ع) جز خرافه گویی نیست.

وی تصریح کرد: همه دوستداران امام حسین(ع) در رفتار محرمی و عاشورایی خود باید رعایت شأن این خاندان گرامی را نموده و با گفتار و کردار سنجیده مانع از حرمت شکنی این بزرگواران شوند.

حجت الاسلام حسینی برگزاری مراسم عزادارای سنتی را نقطه اتکای هیئات مذهبی در این ایام عنوان کرد و گفت: در راه دین به فرموده خداوند متعال نباید از خدا، رسول(ص) و ائمه (ع) پیشی بگیریم بلکه باید با مراجعه به منابع موثق تاریخی و روایات معتبر اسلامی نهضت حسینی را همانگونه که بود به مردم عرضه کنیم.

اشتراک این خبر در :