مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، از ثبت قریب به ۱۴۴ هزار مورد بازدید از موزه های استان در نیمه نخست تابستان ۹۸ خبر داد.

به گزارش نصر ، “مرتضی آبدار” ضمن بیان این خبر گفت: تابستان امسال شاهد افزایش قابل توجه سفر به استان بوده ایم و به تبع آن موزه های غنی و جاذبه های شاخص استان مورد استقبال گردشگران قرار گرفته اند؛ بطوریکه از روز نخست تابستان تا نیمه مرداد ماه میزان بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی، فرهنگی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۱۵ درصدی همراه بوده است.

وی در ادامه به میزان بازدید از موزه های تحت نظارت میراث فرهنگی استان در نیمه نخست تابستان سال جاری اشاره کرد و گفت: طی روزهای مذکور ۱۴۳ هزار و ۷۱۰ بازدید از موزه های تحت نظارت این اداره کل به عمل آمده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان افزود: کلیسای سنت استپانوس با ۴۵ هزار و ۲۶۸ بازدید و موزه قاجار با ۲۱ هزار و ۱۴۶ بازدید پر بازدیدترین موزه ها و جاذبه های گردشگری استان در مدت مذکور بوده اند، همچنین موزه مشروطه با ۱۹ هزار و ۱۴۶ بازدید و موزه آذربایجان با ۱۸ هزار و ۵۵۷ بازدید به ترتیب در جایگاه سوم  و چهارم قرار گرفته اند.

آبدار در خاتمه گفت: امیدواریم نیمه دوم تابستان سال جاری نیز شاهد تداوم روند صعودی سفر و حضور گردشگران در جاذبه های فرهنگی و تاریخی استان باشیم.

اشتراک این خبر در :