قائم مقام شهردار تبریز گفت: بحث تخلیه خانه هنر مطرح است چراکه این مکان پیش از این در تملک شهرداری بود و باید از تصرف خارج و به شهرداری باز گردانده شود.

به گزارش سهند، رسول موسائی در عکس العمل اخبار و گزارش های که در خصوص انتقال شورای اسلامی کلانشهر تبریز به خانه هنر در حال انتشار است، گفت: باید ابعاد این موضوع روشن شود، مشکل ساختمان هنر این است که این ساختمان به تصرف در آمده است و قطعا باید براساس قانون به شهرداری بازگشت داده شود اما اینکه شورا به آنجا نقل مکان کند یا خیر،  این اقدام با نظر اعضاء شورا انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه تصرف این خانه به موجب رای دادگاه قطعی شده است و باید به شهرداری بازگردانده شود، گفت: این مکان را برای مرمت به سازمانی دادیم اما این ارگان به نحوه دیگری از این اثار تاریخی استفاده کرد و آن را به تصرف در آورد.
وی تاکید کرد: بحث تخلیه خانه هنر مطرح است و این مکان باید از تصرف خارج شود.
موسائی با بیان اینکه در صورت تملک این مکان توسط شهرداری برنامه ای در راستای حمایت از هنرمندان در نظر گرفته می شود تا با در اختیار قرار دادن مکانی مناسب تر در خدمت این عزیزان باشیم، اذعان داشت: اعضای شورای پنجم نشان دادند که در معنای واقعی حامی هنرمندان هستند، طی دوسال اخیر شهرداری و شورای شهر همواره کمک‌ حال هنرمندان‌ بوده است و همواره ارتباط تنگاتنگی با هنرمندان داریم.

اشتراک این خبر در :