سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی با اشاره به بازی فردای تیمش با شهر خودرو گفت: شهر خودرو یکی از تیم های خوب لیگ است.

به گزارش سهند، رسول خطیبی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل شهر خودرو اظهار داشت: ابتدا ایام سوگواری را به همه‌ی مردم تسلیت می‌گویم. در مورد بازی فردا باید بگویم که با تیمی بازی داریم که در وهله اول یک سرمربی خوشنام و خوب دارد که هم‌بازی و هم‌اتاقی قدیمی من بوده است. برای تیم آقا یحیی در بازی‌های آتی آرزوی موفقیت می‌کنم. ما با تیمی بازی داریم که از لحاظ فوتبالی جزو سه تیم برتر ایران است و یکی از مدعیان لیگ ما. تیم شهر خودرو در سال گذشته هم نشان داد که تیم خوبی است و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرد.

وی ادامه داد: امسال شهر خودرو با جذب بازیکنان جدید، قوی‌تر از سال گذشته شده‌اند و تیم قابل احترامی است. من همیشه گفتم که ما ماشین‌سازی هستیم و بازیکنان باکیفیت و باتعصبی داریم. در این دو هفته تعطیلی لیگ، تمرینات خوبی را برگزار کردیم و هماهنگی بازیکنان ما بیشتر شد. بازی‌های تدارکاتی هم که انجام دادیم برای ما رضایت‌بخش بوده است و از بازیکنان‌مان راضی بودیم. امیدوارم فردا به نوعی بازی کنیم که در شأن ماشین‌سازی باشد. علاوه بر کسب سه امتیاز سعی می‌کنیم بازی تماشاگرپسند باشد. ان‌شاءالله فردا بازی یک‌طرفه‌ای از ماشین‌سازی شاهد خواهیم بود و بازیکنان ما باکیفیت بیشتری نسبت به دو بازی قبلی به میدان بروند.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در پاسخ به این پرسش که چقدر از شرایط خط حمله تیمش راضی است و اینکه بازیکن مصدوم و محرومی برای بازی فردا دارند یا خیر، تصریح کرد: تیم ما در فاز هجومی هنوز تکمیل نشده است و سعی می‌کنیم دو مهاجم به تیم‌مان اضافه کنیم. سه چهار بازیکن هم آمده‌اند، اما مورد رضایت کادرفنی نبودند. با توجه به اینکه خودم سابقه بازی در پست مهاجم را دارم در خط حمله خیلی حساس هستم و بازیکنانی که جذب می‌کنیم باید باکیفیت باشند. بازیکنان خارجی باید به گونه‌ای باشند که کیفیت بیشتری نسبت به بازیکنان خودمان داشته باشند.

وی افزود: دو بازیکن دیگر هم قرار است به تمرینات ما بیایند. یکی از آنها آمده و یک بازیکن دیگر هم در هفته‌ آتی به جمع‌مان اضافه می‌شود. اگر در تمرینات رضایت ما را جلب کنند با آنها قرارداد می‌بندیم. اما اگر ببینیم نمی‌توانند به ما کمک کنند باز هم دنبال مهاجم خواهیم بود. تا امروز هم در دو بازی که انجام دادیم موقعیت‌های خوبی ایجاد کردیم و چهار پنج موقعیت خوب داشتیم. قطعاً اگر مهاجمان خوبی به جمع ما اضافه شوند، در خط حمله مشکلی نخواهیم داشتم. در این باره برنامه‌ریزی کردیم که مشکلی نداشته باشیم. درباره مصدومان تیم هم باید بگویم که بابک مرادی در بازی با سپاهان از ناحیه دست مصدوم شد و غیر از او، بازیکن مصدوم دیگری نداریم و همه‌ی بازیکنان‌مان را در بازی فردا در اختیار خواهیم داشت.

خطیبی در واکنش به طرح این موضوع که بازی‌های ماشین‌سازی در سه هفته ابتدایی مسابقات لیگ سخت بوده است، بیان کرد: نمی‌توانیم سر خودمان را کلاه بگذاریم. همه فوتبالی هستند و می‌دانند که این سه بازی برای ما واقعاً سخت بوده است و سه بازی سخت با سه تیمی که مدعی قهرمانی هستند، داشتیم، اما بچه‌های ما فعل خواستن را صرف کردند و خواستند که نتیجه خوبی بگیرند. در بازی با استقلال و سپاهان فکر می‌کنم فوتبالی بازی کردیم که هواداران ماشین‌سازی و فوتبالدوستان آذربایجانی راضی بودند و از نظر فنی هم کادرفنی از عملکرد بازیکنان رضایت داشت.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی ادامه داد: به‌هرحال ما تا پایان مسابقات لیگ باید با این سه تیم بازی می‌کردیم و طبق قرعه در این زمان با این سه تیم و پشت سر هم بازی کردیم. در بازی فردا هم قطعاً برای سه امتیاز به میدان می‌رویم و فکر می‌کنم بچه‌های ما نمره قبولی کسب می‌کنند. بدون شک این موضوع از نظر روحی و روانی روی بازیکنان تأثیر زیادی خواهد داشت. ما مقابل تیمی قدرتمند و تهاجمی بازی می‌کنیم، اما من خودم دوست ندارم که تیمم ببازد و از باخت بدم می‌آید. به همین دلیل همیشه برای برد به میدان می‌رویم و روحیه برد داریم. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد ما فردا فقط برای سه امتیاز به میدان می‌رویم.

وی در مورد این موضوع که گل‌محمدی از تیمش تمجید کرده است، گفت: سرمربی تیم شهر خودرو به ما لطف داشته است. این نشان می‌دهد که تیم شکل خودش را گرفته است و در تمرینات پیش‌فصل هم آماده‌سازی خوبی داشتیم. این صحبت‌هایی که انجام می‌شود نشان می‌دهد بازیکنان ما با تمام وجود تلاش کردند و در این تعطیلات تمرینات خوبی داشته‌ایم. امیدوارم با تلاشی که بازیکنانم در تعطیلی لیگ انجام دادند در بازی فردا مزدشان را بگیرند و به پیروزی برسند.

خطیبی در پاسخ به این سؤال که در بازی فردا مقابل شهر خودرو تاکتیک خاصی را مدنظر دارد، خاطرنشان کرد: قطعاً اگر استراتژی خاصی برای بازی نداشته باشیم که به هدف‌مان نمی‌رسیم. در بازی فردا سه برنامه داریم، یک برنامه برای نیمه اول و دو برنامه برای نیمه دوم، برای هر سه برنامه‌مان هم تمرینات خاصی انجام دادیم و چون با تیم بابرنامه‌ای بازی داریم با برنامه هم بازی خواهیم کرد. قطعاً برنامه‌ریزی ما باید خیلی قوی‌تر از برنامه‌های تیم حریف باشد. کسانی که این برنامه‌ها را اجرا می‌کنند بازیکنان هستند و ان‌شاءالله فردا بتوانند خواسته‌های ما را در زمین اجرا و شرایط را برای بردن مهیا کنند.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در پایان درباره برگزاری بازی در روز غیرتعطیل گفت: در بازی اول ما در دقیقه ۹۵ گل زدیم. من در نشست خبری بازی اول مقابل استقلال هم گفتم که فرصتی نشده از تماشاگران تشکر کنم. من از تماشاگران و رسانه‌ها خواستم کمی صبور باشند و تا پایان بازی از بازیکنان حمایت کنند. این موضوع در بازی با استقلال نتیجه داد و هواداران تیم را تشویق کردند و بازیکنان تا پایان بازی با روحیه بازی کردند. الان هم از تماشاگران خواهش می‌کنم همان‌طور که در بازی با استقلال حمایت کردند در بازی فردا هم حمایت کنند. این تیم، تیم جوانی است که به حمایت نیاز دارد. حتی زمانی که از رقیب عقب می‌افتیم تیم ما این پتانسیل را دارد که با حمایت تماشاگران بازی را برگرداند. خواهش می‌کنم که هواداران فردا به ورزشگاه بیایند و از بازیکنان حمایت کنند.

اشتراک این خبر در :