نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: همه زندگی خصوصی و اجتماعی حضرت فاطمه (س) به عنوان بزرگ بانوی اسلام، سرشار از الگو برای زنان امروز است.

به گزارش سهند به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم امروز در مراسم جشن میلاد کوثر در تبریز با اشاره به فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن، نامگذاری سالروز ولادت حضرت زهرا به عنوان روز زن را از برکات بزرگ نظام اسلامی دانست.
وی گفت: این در حالی است که در رژیم گذشته مناسبت های خاصی برای گرامیداشت روز زن در نظر گرفته می شد.
حجت الاسلام آل هاشم، حضرت فاطمه (س) را جامع ترین و معتبرترین مکتب برای بشریت خواند و افزود: طبق آموزه های دینی این بانوی بزرگ اسلام نه یک شخص، بلکه یک جریان و یک نظام مکتبی برای جهان و اسلام است که جامعیت و اعتبار ویژه ای به مقام زن داده است.
وی با بیان اینکه در آیات قرآنی از ۱۲ بانو به عنوان بانوان پاک، منزه و نمونه یاد شده است، اظهار کرد: نام تعدادی از این بانوان با اشاره مستقیم آمده و تعدادی نیز به صورت غیرمستقیم در قرآن مورد اشاره قرار گرفته اند که حضرت فاطمه نمونه ای از این بانوان است.
امام جمعه تبریز از زوج های جوان که مراسم عقد آنها مقارن میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها است، خواست زندگی خود را برپایه آموزه های مکتب فاطمی بنا گذاری کنند و فاطمی زندگی کنند.
انتهای پیام/

اشتراک این خبر در :