متفکرآزاد گفت: زبان مادری بخشی از هویت انسان ها است و کسی نمی تواند انکار کند، من در دیپلماسی مردمی تازه کار نیستم و البته سازمان ملل جایی نیست که در آن کار انتخاباتی کرد.

به گزارش سهند، روح الله متفکر آزاد ضمن ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: از مسیر قانونی و در راستای مردم سالاری دینی قدم برداشته ام و در مسائل علمی و فرهنگی اجتماعی سیاسی فعال هستم.


وی ادامه داد: به لطف خدا دارای توانایی مناسبی هستم و ۲۰ مقاله آی اس آی و ۲ کتاب به زبان انگلیسی دارم و در مسایل مختلف اجتماعی فرهنگی دغدغه دارم.

عضو هیات علمی دانشگاه تبریز با بیان اینکه منادی ورود جوانان به عرصه مدیریت هستم، افزود: باید سد ورود جوانان شکسته شده و تسهیل شود چرا که ورود جوانان غیر قابل اجتناب است.

وی تاکید کرد: به یک نفس تازه برای حل مشکلات جامعه و مردم، نیاز داریم و نخبگان،جوانان و تحصیل کرده ها باید نقش ایفا کنند.

این فعال سیاسی و فرهنگی در واکنش به مشکلات اقتصادی مردم گفت: اگر کنشگری مناسبی انجام می شد، وضعیت به گونه ای رقم نمی خورد که مردم نیازمند سبد معیشتی باشند.

وی با بیان اینکه مجلس باید از دولت مطالبه کند، افزود:اولویت اصلی کشور وضعیت معیشتی مردم و امنیت روانی جامعه است. باید به نماینده ای رای داده شود که کنشگر و تاثیرگذار باشد و منفعل نباشد.

متفکرآزاد تاکید کرد: جوان پیشرو، قوه پیشران کشور است و با روحیه جهادی و آرمان خواهی کارهای بزرگی انجام دهند.

فرد گفتمانی ذیل احزاب قرار نمی گیرد

وی در پاسخ به سوالی در مورد وابستگی حزبی و سیاسی خود گفت: من عضو هیچ حزبی نیستم. اگر تحزب واقعا جای خود را بگیرد، خوب است. خود را فرد گفتمانی می دانم و فرد گفتمانی ذیل احزاب قرار نمی گیرد.

این فعال دانشگاهی بیان داشت: ما با هیچ کس عقد اخوت نبسته و چک سفید نداده ایم.

متفکرآزاد در پاسخ به حاشیه سازی ها بعد از سخنرانی خود در مقر سازمان ملل گفت: زبان مادری بخشی از هویت انسان ها است و کسی نمی تواند انکار کند، من در دیپلماسی مردمی تازه کار نیستم و البته سازمان ملل جایی نیست که در آن کار انتخاباتی کرد.

زبان مادری انتخابات نمی شناسد

وی ادامه داد: افتخارم این است که ۱۳ سال پیش در صدا و سیما در مورد زبان مادری صحبت کرده ام. ورودم به موضوع زبان مادری را وظیفه خود می دانم و این موضوع انتخابات نمی شناسد و افتخارم این است و لازم باشد هزینه این کار را می دهم.

متفکرآزاد در ادامه گفت: شفافیت مالی و آرا از اصول اساسی است مردم باید بدانند که نماینده به چه چیز رای می دهد. نباید به شعور مردم توهین کرد و به رای شان قیمت گذاشت.

فعال سیاسی و فرهنگی تبریزی خاطر نشان کردئ: الگوی من در نمایندگی، شهید دیالمه و شهید آیت است.

اشتراک این خبر در :