هفته هفتم لیگ برتر فوتبال با شکست خانگی ماشین‌سازی تبریز مقابل فولاد خوزستان آغاز شد.

به گزارش سهند، هفته هفتم از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال عصر امروز (یکشنبه) با دیدار تیم‌های ماشین‌سازی تبریز و فولاد خوزستان استارت خورد که طی آن، شاگردان رسول خطیبی در زمین خود با نتیجه ۳ بر ۲ تن به شکست دادند.

جدال دو تیم از ساعت ۱۶ در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز برگزار شد و دو نیمه متفاوت داشت، بطوریکه در نیمه اول جذاب و پرگل از آب درآمده و همه گل‌های بازی در این نیمه به ثمر رسید اما در نیمه دوم قفل دروازه‌ها بسته ماند. 

ماشین‌سازان شروع خوبی داشتند و در دقیقه ۱۴ با خطای مدافع فولاد روی سامان نریمان‌جهان صاحب ضربه پنالتی شدند که این پنالتی را احمدرضا زنده‌روح در خلاف جهت حرکت دروازه‌بان حریف به گل تبدیل کرد تا تیمش را پیش بیاندازد.

اما خوشحالی این گل برای میزبان دوامی نداشت چراکه فولادی‌ها خیلی زود و به فاصله یک دقیقه با ضربه ایوب والی موفق شدند گل خورده را پاسخ داده و کار را به تساوی بکشند.

کاپیتان فولاد بعد از اینکه در محوطه جریمه ماشین‌سازی صاحب توپ شد، با شوت پای راست خود از نزدیکی نقطه پنالتی دروازه حریف را باز کرد.

در دقیقه ۲۰ تیم میهمان می‌توانست به گل دوم برسد اما لوسیانو پریرا مهاجم برزیلی این تیم در مصاف تک به تک با رضا حیدری دروازه‌بان ماشین‌سازی ناکام مانده و ضربه او با واکنش خوب سنگریان حریف دفع شد. 

کمی بعد نوبت به شاهین ثاقبی رسید تا با شوت محکم خود از پشت محوطه جریمه شانسش را برای گلزنی آزمایش کند که این شوت با اختلاف کم از بالای دروازه فولاد به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۷ بازهم این شاگردان رسول خطیبی بودند که یک بار دیگر به گل دست یافته و برای دومین بار در این دیدار پیش افتادند.

سامان نریمان‌جهان روی یک ضد حمله و با حرکت انفرادی توپ را از زمین خودی تا نزدیکی محوطه جریمه حریف پیش برده و درنهایت با یک ضربه دقیق و حساب شده دروازه میهمان را برای دومین بار فرو ریخت، 

واکنش شاگردان نکونام به این گل هم به موقع بود و این تیم در دقیقه ۳۵ روی یک ضربه شروع مجدد توسط احمد عبدالله‌زاده گل تساوی را به ثمر رساند. هافبک ملی‌پوش فولاد با ضربه سر نام خود را در بین گلزنان این مسابقه ثبت کرد. 

در ادامه و درحالی که بازی در نیمه اول رو به اتمام بود، ایوب والی در دقیقه ۴۵ گل دوم خود و سوم تیمش را به ثمر رساند تا نماینده خوزستان با برتری راهی رختکن شود.

والی برای دبل گلزنی این بار از چند متر عقب‌تر و با استفاده از پای چپ خود اقدام به شوت‌زنی کرد که توپ او به گوشه دروازه رفته و برای سومین بار با تور دروازه میزبان آشنا شد. 

در نیمه دوم با وجود اینکه سفیدپوشان ماشین‌سازی توپ و میدان را در اختیار داشته و موقعیت‌های مناسبی ایجاد کرد اما هیچ کدام از آن‌ها حاصلی نداشت و درنهایت نتیجه نیمه اول در پایان بازی پابرجا ماند.

بدین‌ترتیب، دیدار آغازین هفته هفتم لیگ برتر فوتبال با پیروزی ۳ بر ۲ فولاد خاتمه یافت تا این تیم سومین برد خود را نیز در دیدار خارج از خانه بدست آورده و همچون فصل گذشته ورزشگاه بنیان دیزل را با دست پر ترک کند. 

با توجه به خلق این نتیجه، ماشین‌سازی با همان ۷ امتیاز قبلی خود موقتا در رده دهم جدول مسابقات ماندنی شد اما فولاد با کسب ۳ امتیاز این بازی، امتیازاتش را به عدد ۱۲ افزایش داده و به مکان چهارم صعود کرد.

انتهای پیام/

اشتراک این خبر در :