مدیرعامل منطقه آزاد ارس با اشاره به اینکه علی رغم همه مشکلات کشور، صادرات هفت ماهه ارس نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش یافته است، گفت: تا پایان امسال، میزان صادرات از این منطقه تا مرز ۱۰۰ درصد افزایش می‌ یابد.

به گزارش سهند، “محسن نریمان” در آیین افتتاح طرح‌ های صنعتی، کشاورزی و گردشگری منطقه آزاد ارس با اشاره به فعالیت بزرگترین گلخانه کشور در ارس اظهار کرد: مهم‌ ترین پروژه منطقه آزاد ارس، بزرگ‌ ترین گلخانه کشور با سرمایه‌ گذاری هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی است که به الگوی بزرگ صنعت گلخانه‌ ای کشور تبدیل شده است.

وی با انتقاد از اینکه همه مدیران برای رونق تولید رویکرد مثبتی دارند ولی در عمل مشکلات جدی داریم و با موانع زیادی روبه‌رو هستیم افزود: باید همه مدیران، به ویژه بانک‌ ها همت کنند و برای رونق تولید و افزایش اشتغال، موانع را برداشته و حرف و عمل خود را برای کمک به صنعتگران یکی کنند.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس با بیان اینکه ۱۴۰ میلیارد تومان برای پروژه‌ های افتتاحی امروز سرمایه‌ گذاری شده است، گفت: ۱۱۰ میلیارد تومان آن در بخش صنعتی، ۲۴ میلیارد تومان در بخش کشاورزی و هفت میلیارد تومان در بخش گردشگری سرمایه گذاری شده ‌که برای ۲۲۱ نفر اشتغال زایی در پی داشته است.

وی با اشاره به اینکه علی‌ رغم همه مشکلات کشور، صادرات هفت ماهه ارس نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش یافته است، ابراز کرد: تا پایان امسال، میزان صادرات از این منطقه تا مرز صددرصد افزایش می‌ یابد.

نریمان سرمایه‌ گذاری داخلی و خارجی در این منطقه را مطلوب دانست و گفت: ارس در یک منطقه امن است و سرمایه‌ گذاران از این منطقه استقبال خوبی کرده‌ اند، با همت تولید‌کنندگان در ارس، در محصولاتی که قبلاً وارد کننده بودیم، اکنون تولید می‌ کنیم تا به صادرات برسیم.

وی با اشاره به اینکه در صنعت و کشاورزی ارس به نقطه قابل قبول می‌ رسیم، تصریح کرد: وسعت گلخانه‌ های ارس از ۶۰ هکتار سال ۹۵ به ۱۰۰ هکتار سال ۹۸ رساندیم و در دو سه سال آینده ۳۶۵ هکتار مجموعه گلخانه‌ ای خواهیم داشت.

وی اذعان کرد: ۴۰ هزار تن تولید سالانه گلخانه‌ های فعلی ارس است و می‌توانیم به سه برابر وضع موجود برسیم.

اشتراک این خبر در :