دیرعامل کانون نابینایان آذربایجان‌شرقی گفت: از مسئولین انتظار جبران مشکلات ناشی از معلولیت معلولین را نداریم، فقط یاری‌رسان ما باشند تا خود مشکلات را رفع کنیم.

به گزارش آژانس خبری «تبریزمن» فرهاد عبدوی در نشست خبری روز جهانی معلولان با اشاره به توانمندی‌های نابینایان در تمامی عرصه ها گفت: کانون نابینایان استان از بدو تاسیس خود در سال ۱۳۶۳ بجز فعالیت‌های سیاسی، در تمامی زمینه‌ها فعالیت مستمر و خوبی داشته است.

وی افزود: همه ما به خوبی می‌دانیم مشکلات معلولین از جمله نابینایان و افراد سالم مشترک است. آنها هم مانند افراد سالم به شغل درآمد خانواده و حمایت‌های جسمی و عاطفی نیاز دارند.

مدیرعامل کانون نابینایان استان ادامه داد: مهم ترین تغییرات معلولین بخصوص نابینایان، افزایش قدرت استقامت صبر و حوصله آنها در برابر مشکلات زندگی است بطوری که آنها بسیار صبورند.

وی با بیان اینکه از مسئولین انتظار جبران مشکلات ناشی از معلولیت معلولین را نداریم، اظهار داشت: مسئولین بایستی فقط یاری‌رسان ما باشند تا خود مشکلات را رفع کنیم.

عبدوی، تعداد نابینایان و افراد دارای مشکلات بینایی استان را بالغ بر ۲۰ هزار نفر برآورد کرد و گفت: تعداد افراد دارای پرونده جهت رسیدگی به مشکلاتشان هم ۴۸۶۳ نفر است.

مدیرعامل کانون نابینایان آذربایجان‌شرقی در خاتمه خاطرنشان کرد: خوشبختانه وضعیت نابینایان استان خوب است و جمع کثیری از آنان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل بوده و دانشجو هستند.

اشتراک این خبر در :