نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: گزینه‌های مختلفی برای جایگزینی استاندار فعلی آذربایجان شرقی در وزارت کشور بررسی می‌شود و سعی دارد تا از بین گزینه‌های متعدد فردی را به استانداری برگزیند.

احمدعلیرضا بیگی

به گزارش آوای سهند، احمد علیرضابیگی با اشاره به اینکه در جلسه امروز مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی تنها موضوع انتخاب جایگزین استاندار آذربایجان شرقی مطرح شد، اظهار داشت: آن‌طور که باید و شاید در خصوص انتخاب جایگزین برای استاندار آذربایجان شرقی تصمیم‌گیری خاصی نشد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس افزود: با اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، به دلیل این‌که ماندن آقای خدابخش در سمت استاندار آذربایجان شرقی از جهات مختلف امکان‌پذیر نیست و وی مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شود.

وی ادامه داد: گزینه‌های مختلفی برای جایگزینی استاندار فعلی آذربایجان شرقی در وزارت کشور بررسی می‌شود و سعی دارد تا از بین گزینه‌های متعدد فردی را به استانداری برگزیند.

بیگی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که آیا مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی گزینه مشخصی برای استانداری آذربایجان شرقی در نظر دارند یا خیر؟ گفت: مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی گزینه خاصی برای جایگزینی خدابخش ندارند و به لحاظ اینکه استاندار باید امین و مورد اعتماد دولت باشد و نمایندگان سعی دارند تا در انتخاب استاندار نقشی نداشته باشند.

عضو کمیسیون امور داخلی شوراهای مجلس بابیان اینکه دولت بایستی فردی مبتکر و خلاق و با روحیه و اراده را به استانداری آذربایجان شرقی انتخاب کند، ابراز داشت: بنده به‌شخصه معتقدم وزارت کشور باید از گزینه‌هایی که بیشتر این روزها نام آنها را در فضای مجازی می‌شنویم عبور کند و به سمت گزینه‌های جوان، خلاق و مبتکر برود.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه بر اساس اظهارات رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی انتخاب حمید چیت چیان به‌عنوان گزینه استانداری محتمل است نظر شما دراین‌باره چیست؟ اظهار کرد: به نظر بنده باید از گزینه‌های کهنه باید عبور کنیم و شرایط فعلی به گونه‌ای است که چهره‌های جدیدی را می‌طلبد و متأسفانه چهره‌های قدیمی دیگر جوابگو نیست.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با تأکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان تصمیم انقلابی گرفت، افزود: قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان اجازه نمی‌دهد تا چهره‌های قدیمی دوباره در پست‌های مدیریت و تصمیم‌گیری فعالیت کنند.

اشتراک این خبر در :