حجت الاسلام آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز گفت:۲۲ بهمن روز رهایی از استکبار، نمایش پویایی و زنده بودن انقلاب را به رخ جهانیان خواهیم کشید.

۲۲ بهمن روز وحدت و به رخ کشیدن پویایی انقلاب است

به گزارش سهند حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز در محل مصلی اعظم امام(ره) این شهر اظهار داشت: از مصادیق تقوا حق گویی در تمام شرایط است ولو اینکه به ضرر خود فرد باشد.

انقلاب اسلامی

وی ضمن گرامیداشت دهه فجر گفت: انقلاب اسلامی به مثابه پیروزی حق بر باطل است و از مصادیق تغییرناپذیری سنت الهی است.

خطیب جمعه تبریز تاکید کرد: پیروزی حق بر باطل فقط با حق شناسی و حق پذیری جامعه محقق می‌شود.

وی ادامه داد: هر انقلابی که بر مبنای حق باشد، دارای ارکانی است که مهترین ارکان رهبر، هسته وفادار به آن انقلاب و میدان انقلابی گری است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی به نقش ویژه رهبری انقلاب تاکید کرده و گفت: اگر امام(ره) نبودند مردم برای انقلاب به صحنه نمی آمدند و اگر هم می آمدند در میانه راه برمی گشتند.

وی بیان داشت: پرچم این انقلاب با دوری از سازش کاری به دست صاحب اصلی خود(امام زمان) می رسد.

اولین انتخابات در چله دوم انقلاب


وی به انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرده و گفت: برای انتخابات باید دقت کرد و نسبت به نامزدها باید تقوا را رعایت کرد. انتخابات آتی مجلس اولین انتخابات در چله دوم انقلاب بوده و یک رزمایش سیاسی است.

حجت الاسلام آل هاشم افزود: دشمن با فشار حداکثری دنبال فاصله انداختن مردم با نظام اسلامی و کاهش حضور مردم در انتخابات است.

سنگ بنای مجلس ادوار آینده و دولت جوان انقلابی

وی گفت: مجلس یازدهم سنگ بنای مجالس ادوار آینده است و خشت اول قوه مقتنه در گام دوم انقلاب مهم است.

امام جمعه تبریز ادامه داد: چیدمان نمایندگان مجلس یازدهم اثر مهمی در انتخابات ریاست جمهوری آینده دارد و می تواند تضمین کننده یک دولت جوان انقلابی باشد.

مادران و همسران شهدا

وی در ادامه گفت: سالروز وفات ام البنین(ع) را تسلیت عرض می کنم که روز تکریم مادران و همسران شهدا است. قدردان زحمات مادران و همسران شهدا هستیم.

نیروی هوایی ارتش کمر رژیم شاه را شکست

حجت الاسلام آل هاشم ضمن گرامیداشت روز نیروی هوایی گفت: حرکت شجاعانه نیروی هوایی ارتش در ۱۹ بهمن ۵۷ کمر طاغوت و رژیم شاهنشاهی را شکست. رژیم شاهنشاهی به ارتش و نیروی هوایی امید بسته بودند.

وی خاطر نشان کرد: در اولین روز دفاع مقدس نیروی هوایی اولین حمله به خاک عراق با ۴ فروند هواپیما را انجام داد. در اولین روزهای بعد از دفاع مقدس نیز نیروی هوایی ارتش با ۱۴۱ فروند هواپیما نیروی هوایی عراق را از کار انداخت.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: شهید سپهبد قاسم سلیمانی از کمک رسانی نیروی هوایی ارتش به مدافعان حرم خیلی یاد می کرد.

۲۲ بهمن روز وحدت 

وی با روز ۲۲ بهمن اشاره کرده و بیان داشت: ۲۲ بهمن روز رهایی از استکبار، نمایش پویایی و زنده بودن انقلاب را به رخ جهانیان خواهیم کشید.

خطیب جمعه تبریز بی تاکید بر اینکه ۲۲ بهمن روز وحدت و همبستگی است، گفت: همزمانی ۲۲ بهمن با مراسم چهلم شهید سلیمانی می تواند انگیزه مضاعف به مردم ایجاد کند.

حجت الاسلام آل هاشم اذعان کرد: مشکلات اقتصادی و معیشتی در داخل داریم، اما هر کس که امنیت و اقتدار ایران را دوست دارد باید در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن شرکت کند.

اشتراک این خبر در :