رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی گفت: یک هزار و ۴۵۷ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های احیای دریاچه ارومیه به استان ابلاغ شد.

بهبودی

به گزارش آوای سهند به نقل از فارس، داود بهبودی  در گفت وگو با خبرنگاران از ابلاغ بیش از یک هزار و ۴۵۷ میلیارد ریال اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه کشور برای اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه به این استان خبر داد.

وی هدف از ابلاغ این اعتبار را بازگرداندن دریاچه ارومیه به تراز اکولوژیک ذکر کرد و اظهار داشت: این اعتبارات در قالب ۱۲ طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به استان آذربایجان شرقی و از محل اعتبارات مورد نیاز طرح‌های مصوب نجات دریاچه ارومیه تامین شده است.

وی با بیان اینکه ایجاد پایداری در وضعیت مدیریت منابع و مصارف آب در سطح حوضه دریاچه ارومیه، تنها راهکار حفظ بلندمدت دریاچه و احیای آن می‌باشد افزود: طرح‌های مصوب استان در این زمینه به محوریت ساماندهی و سردهنه‌سازی در رودخانه‌های منتهی به دریاچه، مرمت و بازسازی تاسیسات آبی، تکمیل و تجهیز شبکه‌های اندازه‌گیری آب‌های سطحی و زیرزمینی، تعادل‌بخشی و تغذیه مصنوعی، بروزرسانی شبکه‌های اصلی و فرعی آبیاری و زهکشی به منظور کاهش مصرف آب، ایجاد تاسیسات فاضلاب و انتقال آن به پیکره دریاچه، تهیه نقشه های اراضی کشاورزی و اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی بوده و این اعتبارات برای اجرای این طرح‌ها صرف خواهد شد.

اشتراک این خبر در :